Ważne wiadomości przed sezonem!

• autor: kschrzanow, 2013-08-10 11:58

W rozwinięciu newsa można zobaczyć ważne wiadomości, które przydadzą się sędziom w nadchodzącym sezonie. Prosimy się z nimi zapoznać. CD...więcej.

Ważne informacje i przypomnienia przed sezonem:

- Na meczach 4 ligi, Klasy Okręgowej oraz wszystkich grup młodzieżowych prowadzonych przez MZPN należy stosować nowe sprawozdania i załączniki. Wzór sprawozdań można pobrać w dziale pliki do pobrania

- Dane służby medycznej w sprawozdaniu wpisuje sędzia. Osoba sprawująca pomoc musi pokazać się sędziemu przed meczem i okazać stosowny dokument potwierdzający uprawnienia.

- Przed meczem trener każdej drużyny powinien okazać sędziemu odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zespołu (licencja). Sędzia ma obowiązek sprawdzenia obecności trenera na meczu. Jeżeli okaże się, że takiej osoby nie ma, lub osoba wpisana do załącznika jest nieobecna na meczu sędzia ma obowiązek odnotowania takiej sytuacji.

- W związku z brakiem informacji w Regulaminie Rozgrywek (tam opisane już tylko przypadki wysyłania sprawozdań przez Extranet) przyjmuje się, że sprawozdanie należy dostarczyć do siedziby PPN w ciągu 48h po meczu lub wysłać w ciągu 48h po meczu (decyduje data stempla pocztowego). W przypadku pokazania przez sędziego czerwonych kartek lub zaistnienia sytuacji nienormalnej opisanej w załączniku sędzia ma obowiązek niezwłocznie wysłać sprawozdanie drogą elektroniczną (skan, zdjęcie) na adres mailowy PPN Chrzanów lub innego podokręgu, którego rozgrywki prowadził.

- Aby zawodnik został dopuszczony do gry sędzia musi przed meczem otrzymać jego kartę zdrowia oraz dokument tożsamości (określony w regulaminie rozgrywek) lub kartę extranet. UWAGA! Karty extranet bez daty urodzenia nie są ważne. Sytuacja nie dotyczy Klasy Okręgowej gdzie ustalono, że nie trzeba dawać dokumentów przed meczem, a jedynie aktualną listę zgłoszeń zawodników wydaną w systemie extranet.