Start kursu dla kandydatów na nowych sędziów

• autor: kschrzanow, 2014-01-15 22:16

W miniony piątek w siedzibie PPN Chrzanów ruszył kurs dla kandydatów na sędziów piłki Nożnej. Na pierwszym spotkaniu zjawiło się siedmioro chętnych do podjęcia sędziowskiej przygody.  Warto dodać, że w tym gronie znalazły się też dwie kobiety. CD... więcej.

Kurs rozpoczął się w miniony piątek od przedstawienia kandydatom zasad szkolenia, które trwać ma do połowy marca.

- Potem każdy z kursantów zaliczyć będzie musiał egzamin wiedzy teoretycznej i sprawności fizycznej. Osoby, które przejdą te egzaminy będą mogły prowadzić piłkarskie zawody już od nadchodzącej rundy – informuje odpowiedzialny za sprawy szkolenia w KS Chrzanów, Jonasz Kita.

Wszyscy, którzy zgłosili się do odbycia sędziowskiego kursu mają za sobą doświadczenia z piłką w roli zawodników. W siedzibie chrzanowskiego podokręgu spotkać można było zatem byłych i obecnych wciąż piłkarzy takich klubów jak Korona Lgota, Pogorzanka Pogorzyce czy Ruch Młoszowa. Co ciekawe mimo, że w świecie piłki nożnej kobiety nadal jeszcze należą do rzadkości na kursie stawiły się także dwie młode panie.

Prawdopodobnie grono kursantów jeszcze się powiększy, bo część osób deklarowała rozpoczęcie kursu od drugiego terminu zajęć.