List otwarty Przewodniczącego Kolegium Sędziów Chrzanów

• autor: kschrzanow, 2014-04-17 13:28

W związku z bulwersującym i zatrważającym wydarzeniem, jaki miał miejsce 13 kwietnia br. w czasie meczu Klasy „B” pomiędzy drużynami ZWM Wodna Trzebinia, a Ruchem Młoszowa na boisku w Bolęcinie, kiedy to jeden z arbitrów tego meczu został uderzony przez agresywnego widza butelką w głowę, pragnę w imieniu całej społeczności sędziowskiej Kolegium Sędziów Chrzanów wyrazić swoje oburzenie i zaniepokojenie wystąpieniem tego typu ekscesów. CD... więcej.

Nie możemy i nie godzimy się na to by w czasie prowadzonych przez nas zawodów nasze zdrowie narażane było na jakiekolwiek zagrożenie. Nie pozwolimy by rozgrywane zawody, którym przyświeca czysto sportowa idea zamieniały się w miejsca do ataków prowadzonych przez ludzi postronnych na naszych kolegów.

Każdy z nas pracę arbitra stara się wykonywać jak najlepiej tylko potrafi.  Staramy się by misja sędziego cieszyła się zrozumieniem i szacunkiem. Wiąże się to też z poświęcaniem przez nas swojego wolnego czasu nie tylko na sędziowanie meczy, ale również na stale prowadzone szkolenia czy egzaminy podnoszące nasze kwalifikacje.

Całe środowisko sędziowskie jak również piłkarskie i sportowe naszego otoczenia z wielkim oburzeniem przyjęło informacje o ataku na jednego z sędziów.  Apelujemy o podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających w takim kierunku, by bezpieczeństwo na obiektach sportowych nie było tylko pustym hasłem, ale też wartością mającą potwierdzenie w rzeczywistości. Nie może być zatem akceptacji i żadnego przyzwolenia na ataki agresji w przyszłości, a wszelkie tego typu zdarzenia powinny być karane z całą stanowczością. Tylko takie podejście pozwoli w przyszłości na eliminacje wszelkich agresywnych zachowań na sportowych obiektach.

Ze sportowym pozdrowieniem

Bartłomiej Gębala