Licencje sędziów na sezon 2014/2015!

• autor: kschrzanow, 2014-08-13 09:29

W rozwinięciu newsa informacje na temat opłacania licencji sędziowskich na sezon 2014/2015. W KS Chrzanów granicznym terminem załatwienia wszelkich formalności z z tym związanych jest 22 sierpień. Prosimy więc o uregulowanie spraw związanych z licencją sędziowską. CD...więcej.

I. sędziowie, którzy nie składali dotąd (w ubiegłych sezonach) dokumentów licencyjnych powinni złożyć wnioski o przyznanie licencji i powinni dołączyć:

a) 2 sztuki fotografii typu "legitymacyjnego" (koniecznie podpisane),
b) potwierdzenie dokonania opłaty licencyjnej

II. sędziowie, którzy w ubiegłym sezonie złożyli dokumenty licencyjne powinni złożyć wnioski o przyznanie licencji, nie muszą ponownie dołączać fotografii, natomiast powinni dołączyć :
a) legitymację licencji sędziowskiej (w celu prolongaty na kolejny sezon),
b) potwierdzenie dokonania opłaty licencyjnej

DO UZYSKANIA LICENCJI NA NASTĘPNY SEZON NIE WYSTARCZY SAMA OPŁATA LICENCYJNA !

>>>>>>>>>>WNIOSEK LICENCYJNY DO POBRANIA<<<<<<<<<<<<

III. Sędziowie winni uiścić opłatę licencyjną na konto PPN Chrzanów

nr konta PKO BP S.A. o/Chrzanów 52 1020 2384 0000 9702 0062 4874

PROSZĘ NIE WPŁACAĆ NA KONTO KOLEGIUM SĘDZIÓW !

- każda osoba powinna wpłacić za siebie i posiadać osobny dowód wpłaty (wpłata na konto  "nazwisko i imię sędziego, Kolegium Sędziów, którego jest członkiem, klasa uprawnień);

- kwestia ubezpieczenia NNW jest rozwiązana w taki sam sposób, jak dotyczas,

- badania lekarskie - w bieżącym sezonie są akceptowane badania lekarskie takie jak były dotychczas,

Sędziowie powinni mieć ważną licencję na pierwszy mecz, na który zostaną wyznaczeni.

IV. W przypadku awansu sędziego do wyższej klasy w trakcie sezonu, nowa licencja jest mu wydawana na okres do końca danego sezonu. Warunkiem jest dokonanie dopłaty w wysokości różnicy między stawkami jego dotychczasowej i nowej klasy. Sędzia nie składa nowego wniosku licencyjnego.

V. W przypadku degradacji lub pozbawienia uprawnień do prowadzenia meczów danej klasy w trakcie rozgrywek, sędzia nie składa nowego wniosku licencyjnego i nie otrzymuje nowej licencji. Nie przysługuje mu zwrot części lub całości opłaty licencyjnej.

VI. Sędzia będący na więcej niż jednej liście klasyfikacyjnej (np. asystent szczebla centralnego i jednocześnie sędzia IV ligi lub sędzia I ligi kobiet i jednocześnie Klasy Okręgowej) wnosi opłatę licencyjną tylko za jedną z tych klas – tę, która przewiduje wyższą kwotę.

VII. Opłaty za licencje sędziowskie:

Sędziowie zawodowi - 1000 zł

Asystenci zawodowi – 600 zł

Asystenci s.c. (niezawodowi) (1) – 300 zł

I liga - 700 zł.

II liga - 500 zł

III liga - 250 zł

IV liga - 160 zł

klasa okręgowa - 120 zł

klasa A - 90 zł

klasa B i C - 75 zł

Asystenci okręgowi, pozostali – 40 zł

Początkujący (*)– 1 zł

Ekstraliga kobiet - 150 zł.

I liga kobiet - 100 zł

II liga kobiet - 80 zł

Ekstraklasa futsal - 250 zł.

I liga futsal - 150 zł.

(*) Początkujący sędziowie, ubiegający się o licencję w ciągu pierwszych 24 miesięcy od daty ukończenia kursu sędziowskiego, niezależnie od tego, w jakiej klasie sędziują.