Łukasz Łabuzek na meczu 3 ligi!

• autor: kschrzanow, 2014-08-17 07:45

Do awansu na trzecią ligę Jonaszowi Kicie brakło niewiele. Co ciekawe jednak jeden z sędziów KS Chrzanów w tym sezonie brał już czynny udział w spotkaniu na tym szczeblu rozgrywek. Łukasz Łabuzek "opiekował się" sędziami ze Słowacji podczas meczu MKS Trzebinia-Siersza - Wisła Kraków II. CD...więcej.

- Angielski, Niemiecki, Słowacki to dla mnie żaden problem – śmiał się Łukasz Łabuzek, kiedy dowiedział się, że ma być opiekunem słowackich sędziów na czele z Jozefem Kakaszcikiem podczas inauguracji 3 ligi w Trzebini w sezonie 2014/2015 w starciu przeciwko Wiśle Kraków II.

W samym meczu Wisła wygrała 2-0, a obie drużyny nie miały zastrzeżeń do pracy arbitrów.

- Słowacji przyjechali na mecz w garniturach po 6 godzinnej podróży. To była trójka doświadczonych arbitrów prowadzących w swoim kraju zawody będące odpowiednikiem naszej drugiej ligi. Moim zadaniem była pomoc w zrobieniu odprawy przedmeczowej, kontaktu z kierownikami czy wypełnienie dokumentów po meczu oraz w extranecie. Jakoś się dogadywaliśmy choć oczywiście z płynnymi rozmowami był problem. Wiem, że w ich języku spalony to „wyhoda”. Dowiedziałem się także kilka różnic, które są w rozgrywkach w Polsce i na Słowacji jeśli chodzi o sędziowanie. U nich na każdym poziomie są trzy zmiany i nie ma karteczek, ale do końca nie wiem jak w takim razie się to tam odbywa. Pieniądze w każdej lidze otrzymują na konto ze związku – zrelacjonował Łukasz Łabuzek.