Sędziowie po egzaminach

• autor: kschrzanow, 2014-09-05 11:57

Za sędziami KS Chrzanów szereg egzaminów. W rozwinięciu newsa więcej informacji na ten temat.

- Większość osób zaliczyła zarówno testy kondycyjne jak i szczególnie teoretyczne co cieszy. Są jednak różnice punktowe między poszczególnymi sędziami - powiedział referent ds. szkolenia Jonasz Kita CD...więcej.

1. Po awansie do IV ligi Łukasza Łabuzka konieczna była "dogrywka" między Sebastianem Celarkiem i Marcinem Bigajem aby wyłonić szóstego sędziego Klasy Okręgowej. Niestety ponownie żaden z w/w sędziów nie uzyskał wystarczającej ilości punktów z testu teoretycznego i na jesień KS Chrzanów mecze w KO będzie obstawiał pięcioma arbitrami wspomaganymi przez sędziów IV ligi.

2. Zarówno Sebastian Celarek jak i Marcin Bigaj po zaliczeniu biegów w konkursie na KO zostali zwolnieni z ich odbywania na poziomie KS Chrzanów. Wraz z kolegami i koleżankami pisali jednak egzamin teoretyczny. Egzaminy po dłuższej przerwie odbyły się w Alwerni co wymagało od zgromadzonych większego wysiłku podczas biegów (gorsza nawierzchnia niż w Chrzanowie). Osoby, którym nie udało się zaliczyć któregoś z egzaminów lub były nieobecne (i się usprawiedliwiły przed egzaminami) będą miały szansę na poprawkę w drugim terminie. Do tego czasu jednak nie mogą prowadzić zawodów seniorskich jako sędzia główny i być asystentem od A-klasy w górę. Osoby zainteresowane konkretnymi wynikami egzaminów proszone są o kontakt z Jonaszem Kitą ew. innym członkiem zarządu.

3. Podczas sierpniowej plenarki sędziowie otrzymali także testy korespondencyjne. Nieobecne osobą mogą odebrać je w siedzibie PPN Chrzanów lub na maila po wcześniejszym kontakcie z Jonaszem Kitą.