Informacje o licencjach na sezon 2015/2016!

• autor: kschrzanow, 2015-08-10 23:01

Rozpoczął się już sezon w 4 lidze, a wkrótce rozgrywki zacznie Klasa Okręgowa i niższe ligi. Tak jak w ubiegłych latach sędziowie w całej Polsce mają obowiązek wykupić licencje na daną klasę rozgrywkową. Przypominamy, że jeżeli sędzia wykupi licencję na niższą klasę, zostanie do niej automatycznie relegowany. CD...więcej.

Wszyscy sędziowie mają obowiązek składania dokumentów licencyjnych na sezon 2015/2016, rozróżnienie i wysokość kwot są zawarte w uchwale Zarządu PZPN

Zgodnie z Uchwałą Zarządu MZPN z dnia 26.03.2013 r.
- sędziowie szczebla centralnego (główni i asystenci Ekstraklasy, I, II i III ligi, futsalu) wpłacają ustaloną kwotę na  konto Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Pozostali sędziowie wpłacają na konto do OZPN i PPN, do których przynależą. Wszyscy sędziowie KS Chrzanów opłaty za licencję wnoszą na podane niżej konto:
PPN Chrzanów: PKO BP S.A. O/CHRZANÓW 52 1020 2384 0000 9702 0062 4874

- Każdy sędzia, co roku zobligowany jest także do wypełnienia wniosku licencyjnego, który stanowi niezbędny dokument licencyjny. Wniosek do pobrania poniżej.

http://s2.fbcdn.pl/1/clubs/64331/data/docs/wniosek-licencja-sedziowska.doc - Wniosek licencyjny

I. sędziowie, którzy nie składali dotąd (w ubiegłym sezonie) dokumentów licencyjnych powinni złożyć wnioski o przyznanie licencji i powinni dołączyć:

a) 2 sztuki fotografii typu "legitymacyjnego" (koniecznie podpisane),
b) potwierdzenie dokonania opłaty licencyjnej

II. sędziowie, którzy w ubiegłym sezonie złożyli dokumenty licencyjne powinni złożyć wnioski o przyznanie licencji na sezon 2015/2016, nie muszą ponownie dołączać fotografii, natomiast powinni dołączyć :
a) legitymację licencji sędziowskiej (w celu prolongaty na kolejny sezon),
b) potwierdzenie dokonania opłaty licencyjnej (wyjaśnienie poniżej)

- każda osoba powinna wpłacić za siebie i posiadać osobny dowód wpłaty (wpłata na konto z opisem "licencja sędziowska, nazwisko i imię sędziego, Kolegium Sędziów, którego jest członkiem, klasa uprawnień); nie ma możliwości dzielenia opłaty na części

- kwestia ubezpieczenia NNW jest rozwiązana w taki sam sposób, jak w ubiegłych latach,
- badania lekarskie - w bieżącym sezonie są akceptowane badania lekarskie takie jak były dotychczas,

Termin, szczególnie dla sędziów od Szczebla Centralnego do IV ligi (wraz z asystentami) jak najszybciej!!! Dla Klasy Okręgowej, A klasy i B klasy - przed startem rozgrywek!

Opłaty za licencje sędziowskie

IV liga - 160 zł.

klasa okręgowa - 120 zł.

klasa A - 90 zł.

klasa B i C - 75 zł.

Asystenci i pozostali – 40 zł

Początkujący "X"  – 1 zł

Ekstraliga kobiet - 150 zł.

I liga kobiet - 100 zł.

II liga kobiet - 80 zł.

Ekstraklasa futsal - 250 zł.

I liga futsal - 150 zł.

"X" -  Początkujący sędziowie, ubiegający się o licencję w ciągu pierwszych 24 miesięcy od

daty ukończenia kursu sędziowskiego, niezależnie od tego, w jakiej klasie sędziują.

UWAGA: Komplet dokumentów licencyjnych każdy sędzia powinien dostarczyć referentowi ds. organizacji Dawidowi Malczykowi w czasie Zebrania Plenarno-Szkoleniowego w dniu 21 sierpnia br. W sytuacji, gdy dany sędzia będzie nieobecny na zebraniu, powinien on przekazać je w tym terminie w inny sposób.