KS Chrzanów dołącza do akcji pomocy

• autor: kschrzanow, 2016-04-18 16:29

Poprzez portal „Łączy nas piłka”, LKS Wólczanka Wólka Pełkińska prowadzi akcję wsparcia rodzin zmarłych i poszkodowanych w wypadku piłkarzy tego klubu. KS Chrzanów zamierza dołączyć do tej szczytnej akcji.

W wyniku zbiórki KS Chrzanów na ten szczytny cel przelał zbiorczo zebraną kwotę 310 zł. Serdecznie dziekujemy wszystkim za wsparcie inicjatywy.  Zachęcamy także do indywidualnych wpłat.

W dniu 26 marca 2016 roku doszło do niewyobrażalnej tragedii. Ośmiu młodych, wysportowanych mężczyzn, podróżujących wspólnie busem na boisko swojego klubu Wólczanki Wólka Pełkińska, gdzie mieli rozegrać ligowy mecz, uległo wypadkowi.

W wyniku zderzenia busa z ciężarówką pięć osób straciło życie. 18-letni Patryk Szewcza, 22-letni Kamil Pydych i 27-letni Rafał Pydych – zginęli na miejscu. Mariusza Korzępę do szpitala w Rzeszowie zabrał śmigłowiec. Niestety kilka godzin później, pomimo wysiłków lekarzy, zmarł. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie trafił także 28-letni Kamil Oślizło. Jego życia także nie udało się uratować. W bardzo ciężkim stanie zdrowia i poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu trzeci z braci Krystian Pydych – 27 lat. Jest nadzieja, że Krystian wyjdzie ze szpitala i jego stan zdrowia się poprawi, ale będzie potrzebował kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. W wypadku zostali poszkodowani także Kamil Hul i Damian Bożek.

W związku z tragedią, która dotknęła rodziny i bliskich zmarłych tragicznie piłkarzy oraz potrzebujących pomocy i kosztownej rehabilitacji LKS Wólczanka Wólka Pełkińska otworzył Rachunek Bankowy o numerze, 74 8642 1142 2014 2409 4586 0001, aby wesprzeć finansowo rodziny zmarłych piłkarzy Wólczanki, jak również samych poszkodowanych, którzy będą potrzebowali wsparcia finansowego w rehabilitacji i innych potrzeb związanych ze stanem zdrowia, tak aby szybko mogli wrócić do tego co kochają i do tych którzy na nich czekają.

Ofiarodawców prosimy o wpłaty na numer konta 74 8642 1142 2014 2409 4586 0001 w tytule przelewu prosimy o dopisek "Łączy nas Piłka"

Za każde ofiarowane środki finansowe będziemy niezmiernie wdzięczni, miejmy nadzieję, że ten mały gest wesprze rodziny pokrzywdzonych .

Zarząd LKS Wólczanka Wólka Pełkińska

(źródło: portal „Łączy nas piłka” - https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/badz-kibicem-dla-potrzebujacych-wspomoz-rodziny-zmarlych-i-przebywajacych-w-szpitalu-pilkarzy-wolczanki-wolka-pelkinska1)

Każdy z członków Kolegium Sędziów Chrzanów, kto zechce dobrowolnie wspomóc akcję może przekazać dowolną kwotę do skarbnika KS Chrzanów w czasie zebrania plenarnego w dniu 19 kwietnia br. Całość zgromadzonych środków zostanie przekazana na rachunek bankowy utworzony przez LKS Wólczanka Wólka Pełkińska dla dotkniętych tragedią rodzin i bliskich zmarłych piłkarzy oraz potrzebujących pomocy i kosztownej rehabilitacji piłkarzy.