Pomóżmy rodzinie w Szlachetnej Paczce!

• autor: kschrzanow, 2017-11-24 09:03

Zachęcamy całą społeczność sędziowską do włączenia się do akcji Szlachetnej Paczki. Z grona rodzin, która potrzebuje pomocy wybraliśmy jedną, która jest z naszego regionu i z pewnością jesteśmy w stanie sprostać jej potrzebom! Prosimy więc wszystkich aby włączyli się do akcji. Potrzebne produkty prosimy przynosić do Adama Banacha (Magic Sport lub mieszkanie), Michała Gębali (piątkowa hala lub mieszkanie), Łukasza Łabuzka (dom) w nieprzekraczalnym terminie 8 grudnia. Można dokonać także wpłaty do kol. Łukasza Łabuzka (po kontakcie z nim). Informacje o zbiórce w newsie: CD...więcej.

Pani Jolanta (55 l.) jest samotnie żyjącą kobietą.

Kobieta jeszcze kilka lat temu pracowała w laboratorium w dużej firmie. Żyła biednie, ale stabilnie. Niestety przełomowym momentem było zwolnienie jej z pracy. Od 5 lat pani Jolanta pracuje dorywczo na umowy zlecenie, ma długi związane z rachunkami, nie ma czym ogrzewać mieszkania. Kobieta wciąż pracuje, choć nie jest pewna swojej przyszłości. Żyje z dnia na dzień z nadzieją, że nie będzie zwolniona z dotychczasowej dorywczej pracy. Odliczając koszty rachunków, pani Jolancie zostaje tylko 577 zł miesięcznie.

Pani Jolanta jest pogodną i pełną energii osobą. Chciałaby mieć stałą pracę, o którą cały czas się konsekwentnie stara. Niestety pracodawcy często szukają młodszych ludzi, ale kobieta nie traci nadziei.

Pani Jolanta marzy o węglu, którym by mogła ogrzewać mieszkanie, lecz obecnie nie posiada pieniędzy na jego zakup. Ponadto pani Jolancie przyda się żywność, której otrzymanie odciążyłoby jej wydatki oraz kołdra, ponieważ obecna jest już bardzo zniszczona.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Mąka

Inne: Kawa parzona.

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon

V Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Pościel, Poduszka

Inne: Kołdra zwykła, najtańsza, ciepła o wymiarach 200cmx160cm.

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Czajnik, ponieważ aktualny jest nie do użytku, pani Jolanta nie ma możliwości zaparzenia kawy/herbaty, a na nowy ją nie stać.

VIII Szczególne upominki:

Pani Jolanta lubi gotować. Ale marzy o książce z "szybkimi przepisami" na jedzenie.
węgiel ponieważ jest niezbędny do ogrzania domu
żywność ponieważ jest niezbędna do życia
kołdra ponieważ jest potrzebna do spania, a właścicielkę nie stać na nową